Skip links

Що Вам важливо знати про інтегративну психотерапію?

"Рани, нанесені взаєминами можна зцілити лише у взаєминах"
Р. Ерскін
Живий класик, засновник напряму Інтегративної психотерапії з фокусом на взаємини

Перш ніж читати далі, запитайте себе:

Чи добре Ви почуваєтеся у стосунках із людьми?

Чи комфортно Вам наодинці із собою?

Чи комфортно Вам у своєму тілі?

Чи задоволені Ви Вашим життям та Вашими стосунками?

Одним із напрямків психотерапії, в якому практикують наші психотерапевти, є інтегративна психотерапія з фокусом на взаємини – дітище живого класика психотерапії Річарда Ерскіна. Це сучасний напрямок глибинної психотерапії, що дозволяє досягти якісних змін без порушення захисних структур психіки. Працюючи глибоко та безпечно, ми досягаємо значного  терапевтичного ефекту.  Студенти ІТАіІП навчаються не тільки у Сертифікованих Інтегративних Тренерів IIPA — Міжнародної Інтегративної Психотерапевтичної Асоціації, а і у засновника метода Річарда Ерскіна. Наші студенти мають можливість подорожувати в Європу на міжнародну конференцію з Інтегративної психотерапії, де зустрічаються із спеціалістами зі всього світу. 

Що означає термін "інтегративна психотерапія"?

Сама собою інтегративність розуміється сьогодні по-різному. Насамперед ми маємо на увазі інтеграцію різних частин особистості, а саме різних психічних процесів, таких як: мислення, поведінка, сфера почуттів та тілесних відчуттів. Головним завданням інтегративного психотерапевта є безпечне відновлення повноцінного контакту клієнта з кожною з цих частин, можливість відчувати комфорт у кожній із них. Поняття здоров’я у цьому підході прирівнюється до повного контакту людини із собою, своїм потенціалом, своїм внутрішнім ресурсом сьогодні і можливості бути у повному міжособистісному контакті з оточуючими людьми.

Це також інтеграція різних теорій та методів, у яких засновник напряму Річард Ерскін є сертифікованим спеціалістом. Він вибірково об’єднав у своєму напрямі найсильніші концепції наступних шкіл психотерапії:

Транзакційний аналіз (Е. Берн та його послідовники). Ерскін є одним із засновників Європейської Асоціації Транзакційного Аналізу (ЄАТА), за що отримав медаль ЄАТА, також він працював з такими метрами, як Мері та Боб Гулдінг, Джекі Шифф. Він автор сотень статей та кількох книг; за що він був тричі нагороджений преміями Е Берна.

Гештальт-терапія (Ерскін навчався ГТ у самих засновників цього підходу – Фріца та Лори Перлзов);

Клієнт-центрована психотерапія (Річард навчався цього методу у прямих учнів Карла Роджерса);

Школа об’єктних взаємин (психоаналіз) – це, перш за все, Кохут та його сучасники. Р Ерскін – ліцензований психоаналітик.

Крім цього, маючи освіту в остеопатії, він нескінченно розвивається у роботі з тілом, щоб допомогти Клієнтам із блокованими тілесними переживаннями та тілесними аспектами життєвого сценарію. Наші інтегративні психологи у Києві також навчені цій непростій, але глибокій роботі.

Філігранна, вибіркова інтеграція методів як невід’ємна складова інтегративної психотерапії дозволяє не просто брати доступні нам методи навмання, а поєднувати різні концепції в одному цілісному, ефективному напрямку роботи. Це дає нам дорожню карту – лікувальний план та зрозумілі орієнтири у нашій роботі з Клієнтами.

Але далеко не все, що належить інтегративної психотерапії з фокусом на взаєминивідносини Р Ерскіна, привнесено з інших напрямків, усередині цього підходу працюють унікальні методи, докладно про які можна дізнатися з книги «За межами емпатії»

Ключові концепції інтегративної терапії

Найголовніше в інтегративній психотерапії Ерскіна – це підвищена увага до взаємин. Це стосунки людини із самим собою, ставлення Клієнтів із Терапевтом, взаємини з іншими людьми, якість внутрішнього та зовнішнього контакту. Що таке контакт в інтегративної терапії, Ви дізнаєтеся тут.

Ще одна важлива концепція – це потреби у взаєминах. Річард Ерскін говорить про те, що кожен з нас у взаєминах з іншими людьми потребує задоволення восьми базових потреб.

Потреба безпеки: відчуття фізичної та емоційної захищеності в контакті з іншою людиною.

Визнання своєї значущості всередині взаємин: це бажання відчувати цінність всіх своїх внутрішніх процесів, фантазій та смислів для іншої людини.

Прийняття стабільною, надійною, стійкою батьківською фігурою: ця потреба у повазі та довірі поряд з іншою людиною, потреба спиратися на батьків, наставника, вчителя, партнера.

Потреба поділу свого досвіду з іншою людиною: це про те, щоб інша людина підтверджувала і нормалізувала нас у наших переживаннях, знаходячи досвід, подібний до нашого.

Самовизначення: в тому, щоб виражати свою унікальність, несхожість з іншою людиною, але при цьому бути прийнятою нею цілком і повністю. Навіть у найрізноманітніших аспектах особистості.

Здійснення впливу на іншу людину: ми хочемо бачити і відчувати, що те, що відбувається всередині нас є значущим і впливає на поведінку іншої людини поряд з нами.

Потреба в ініціативі з іншого боку: кожному з нас хочеться відчувати, що для іншої людини контакт із нами також важливий і він готовий виявляти ініціативу для того, щоб встановити цей контакт.

Потреба виражати любов: ми говоримо про подяку, висловлюємо прийняття і небайдужість у бік людей, які нам дорогі.

Інтегративний психотерапевт навчений пам’ятати, відчувати та давати належне визнання цим потребам у терапевтичних взаєминах з Клієнтом. І тому існує унікальний набір методів – налаштованість, залученість, дослідження. Працювати в контакті не ховаючись за складними аналітичними термінами і даючи Клієнту впливати на себе, але при цьому залишатися фахівцем – це мистецтво, якому психологи та психотерапевти ІТАіІП навчаються роками.

Home
Account
Cart
Search

Напишіть нам

через зручний для Вас канал комунікації

Адреса інституту: Київ, вул. Оболонська, 29, офіс 101.

info.itaip@gmail.com