Skip links

Первое, что очень важно понять каждому психологу, который проходит обучение в методе Транзактного анализа, это то, что называть себя Транзактным аналитиком можно только пройдя двухэтапную Европейскую сертификацию. Эти два этапа включают сдачу двух экзаменов — письменного и устного.

В нашем институте вы можете получить полное сопровождение в подготовке к европейской сертификации.

Прежде чем вы примете решение стать Транзактныманалитиком, вам стоит знать о базовых требованиях, а также необходимых этапах для подготовки сдачи экзамена.

Этапы подготовки:

Першим етапом є базове навчання – 101 курс «Основи Транзакційного аналізу». Це дводенна програма, яку ви можете пройти також в ІТАіІП. Після закінчення цього курсу ви отримуєте перший, необхідний для європейської сертифікації, документ про закінчення базового курсу.

Після того як ви пройшли базовий курс, у вас є можливість вибору напряму навчання Транзакційного аналізу. Навчання на тривалій програмі (3-4 роки) – це другий етап підготовки до складання іспиту на статус сертифікованого Транзакційного аналітика. Якщо ви вирішили сертифікуватися як психотерапевт — вам необхідно вибрати супервізора і викладача. Супервізором є сертифікований Транзакційний аналітик, який пройшов спеціалізовану підготовку щодо таких супервізій.

Третій етап – це заява про себе як про кандидата на звання СТА у середовищі Транзакційних аналітиків та підписання Контракту. Після того, як ви вибрали собі супервізора, ви підписуєте з ним Контракт, який складається у трьох примірниках і відправляється до Європейської (EATA) або Міжнародної Асоціації Транзакційного Аналізу (ITAA). Асоціація підписує контракт зі свого боку, потім його підписують супервізори. Перший – це ваш супервізор, і другий – це той фахівець, який супервізує вашого супервізора. Це необхідно для того, щоб було максимально об’єктивне бачення якості написаної вами роботи.

Четвертий етап – це написання письмової роботи. З цього моменту починається безпосередня підготовка до складання іспиту, і ви з гордістю носите звання trainee for CTA, або кандидат на звання Транзакційного аналітика в обраній області (наприклад, психотерапії). Це саме собою означає вже чимало.

Для написання роботи ви, разом із супервізором, вибираєте клієнтський випадок. Важливо врахувати, що написання роботи має бути узгодженим із клієнтом, якого ви оберете. Існує певна схема письмової частини екзамену на СТА, яку Ви отримуєте для написання. На кожному етапі ви надсилаєте вашу роботу супервізору і він коригує, допомагає розгорнути та доповнити ваші думки так, щоб це вписувалося у високі стандарти міжнародної сертифікації. Після затвердження письмової роботи вона звіряється з другим супервізором і вирушає на оцінку в обрану вами споконвічно материнську організацію.

На останньому етапі — якщо ви успішно набираєте потрібну кількість балів на письмовому іспиті — ви допускаєтеся до складання усного. Тут вам доведеться знову вибрати три клієнтських випадки. І за окремою схемою усно захистити свою роботу та довести, що те, що ви робили – це психотерапія. І головне, що вона від А до Я проходила в руслі Транзакційного аналізу. Для складання цієї частини іспиту Ви можете обрати або поїхати до країни, яка у відповідному році приймає сертифікацію, або скласти іспит онлайн.

В ІТАіІП ви гарантовано отримаєте високу якість підготовки до сертифікаційного іспиту, якісну професійну та моральну підтримку та зростатимете як фахівець європейського рівня!

ВАЖНО

Важно понимать, что кандидату на звание Транзактного аналитика необходимо иметь высшее психологическое, медицинское или психотерапевтическое образование. Это является обязательным условием, которое гарантирует компетентность специалиста и защищает репутацию Ассоциации.

Существует также ряд требований, выдвигаемых Ассоциацией к будущему Транзактного аналитику:

  • 750 часов работы с клиентом, из них 500 часов работы в методе Транзактного анализа;
  • 600 часов профессионального образования, из них 300 часов обучения трансактному анализу у сертифицированного ТА аналитика по утвержденной ЕАТА программе;
  • Не менее 150 часов супервизии, 75 из них это супервизии в Транзактных аналитиков, имеющих звание PTSTA и TSTA;
  • 40 часов из 75 должны быть проведены со своим главным супервизором, с которым вы подписали контракт;
  • 500 часов дополнительного профессионального развития (согласно требованиям национальной ассоциации и законодательства вашей страны) могут быть в других направлениях психотерапии.

Подготовка к Европейской сертификации

Home
Account
Cart
Search

Напишите нам

через удобный для Вас канал коммуникации

Адрес института: Киев, ул. Оболонская, 29, офис 101.

info.itaip@gmail.com