Skip links

Перше, що дуже важливо зрозуміти кожному психологу, який проходить навчання у методі Транзакційного аналізу, є те, що називати себе Транзакційним аналітиком можна лише пройшовши двоетапну Європейську сертифікацію. Ці два етапи включають складання двох іспитів — письмового і усного.

У нашому інституті ви можете отримати повний супровід у підготовці до європейської сертифікації.

Перш ніж ви приймете рішення стати Транзакційним аналітиком, вам варто знати про базові вимоги, а також необхідні етапи для підготовки складання іспиту.

Етапи підготовки:

Першим етапом є базове навчання – 101 курс «Основи Транзакційного аналізу». Це дводенна програма, яку ви можете пройти також в ІТАіІП. Після закінчення цього курсу ви отримуєте перший, необхідний для європейської сертифікації, документ про закінчення базового курсу.

Після того як ви пройшли базовий курс, у вас є можливість вибору напряму навчання Транзакційного аналізу. Навчання на тривалій програмі (3-4 роки) – це другий етап підготовки до складання іспиту на статус сертифікованого Транзакційного аналітика. Якщо ви вирішили сертифікуватися як психотерапевт – вам необхідно вибрати супервізора і викладача. Супервізором є сертифікований Транзакційний аналітик, який пройшов спеціалізовану підготовку щодо таких супервізій.

Третій етап – це заява про себе як про кандидата на звання СТА у середовищі Транзакційних аналітиків та підписання Контракту. Після того, як ви вибрали собі супервізора, ви підписуєте з ним Контракт, який складається у трьох примірниках і відправляється до Європейської (EATA) або Міжнародної Асоціації Транзакційного Аналізу (ITAA). Асоціація підписує контракт зі свого боку, потім його підписують супервізори. Перший – це ваш супервізор, і другий – це той фахівець, який супервізує вашого супервізора. Це необхідно для того, щоб було максимально об’єктивне бачення якості написаної вами роботи.

Четвертий етап – це написання письмової роботи. З цього моменту починається безпосередня підготовка до складання іспиту, і ви з гордістю носите звання trainee for CTA, або кандидат на звання Транзакційного аналітика в обраній області (наприклад, психотерапії). Це саме собою означає вже чимало.

Для написання роботи ви, разом із супервізором, вибираєте клієнтський випадок. Важливо врахувати, що написання роботи має бути узгодженим із клієнтом, якого ви оберете. Існує певна схема письмової частини екзамену на СТА, яку Ви отримуєте для написання. На кожному етапі ви надсилаєте вашу роботу супервізору і він коригує, допомагає розгорнути та доповнити ваші думки так, щоб це вписувалося у високі стандарти міжнародної сертифікації. Після затвердження письмової роботи вона звіряється з другим супервізором і вирушає на оцінку в обрану вами споконвічно материнську організацію.

На останньому етапі – якщо ви успішно набираєте потрібну кількість балів на письмовому іспиті – ви допускаєтеся до складання усного. Тут вам доведеться знову вибрати три клієнтських випадки. І за окремою схемою усно захистити свою роботу та довести, що те, що ви робили – це психотерапія. І головне, що вона від А до Я проходила в руслі Транзакційного аналізу. Для складання цієї частини іспиту Ви можете обрати або поїхати до країни, яка у відповідному році приймає сертифікацію, або скласти іспит онлайн.

В ІТАіІП ви гарантовано отримаєте високу якість підготовки до сертифікаційного іспиту, якісну професійну та моральну підтримку та зростатимете як фахівець європейського рівня!

ВАЖЛИВО

Важливо розуміти, що кандидату на звання Транзакційного аналітика необхідно мати вищу психологічну, медичну чи психотерапевтичну освіту. Це є обов’язковою умовою, яка гарантує компетентність спеціаліста та захищає репутацію Асоціації.

Існує також низка вимог, що висуваються Асоціацією до майбутнього Транзакційного аналітика:

  • 750 годин роботи з клієнтом, їх 500 годин роботи у методі Транзакційного аналізу;
  • 600 годин професійної освіти, з них 300 годин навчання трансактному аналізу у сертифікованого ТА аналітика за затвердженою ЄАТА програмою;
  • Не менше 150 годин супервізії, 75 з них це супервізії у Транзакційних аналітиків, що мають звання PTSTA і TSTA;
  • 40 годин із 75 мають бути проведені зі своїм головним супервізором, з яким ви підписали контракт;
  • 500 годин додаткового професійного розвитку (згідно з вимогами національної асоціації та законодавства вашої країни) можуть бути в інших напрямках психотерапії.

Підготовка до Європейської сертифікації

Home
Account
Cart
Search

Напишіть нам

через зручний для Вас канал комунікації

Адреса інституту: Київ, вул. Оболонська, 29, офіс 101.

info.itaip@gmail.com