Skip links

Вітання від засновниці ІТАіІП

Доброго дня! Мене звати Наталія Спенсер, і я заснувала Інститут Транзакційного аналізу та Інтегративної психотерапії кілька років тому, щоб допомогти практикуючим психологам освоїти нові підходи, зокрема Транзакційний аналіз та Інтегративну психотерапію з фокусом на взаєминах.

Мета нашого Інституту – об’єднати однодумців, які поділяють філософію Транзакційного аналізу та Інтегративної психотерапії з фокусом на взаємини. Вони навчаються єдиним методам роботи й можуть разом зростати та розвиватися.  

Ми пропонуємо як тривалі фундаментальні освітні програми, які можуть привести до Європейської сертифікації в галузі Транзакційного аналізу та Інтегративної психотерапії, так і коротші програми, спрямовані на конкретні сфери застосування чи діяльності практичних психологів. Ми надаємо індивідуальну та групову супервізійну підтримку й пропонуємо індивідуальну та групову психотерапію методами Транзакційного аналізу та Інтегративного підходу.  

Формати підтримки розвитку практикуючих психологів досить поширені в Європі, і наша місія полягає в тому, що ми є піонерами методу Інтегративної психотерапії в Україні. Ми раді поширювати цей метод серед нових людей, зацікавлених у використанні взаємин у своїй роботі.  

Більше року тому ми запустили онлайн-школу, яка забезпечує якісне і ефективне навчання у віддаленному форматі. 

Слідкуйте за нашими оголошеннями та соціальними мережами! Рада зустріти вас у нашому Інституті!

Наші послуги

Навчання

Супервізії

Підготовка до сертифікації СТА-Р

Психологічне консультування

Психотерапія

Навчання

ІТАіІП — це недержавний освітній заклад, покликаний готувати кваліфікованих психологів і психотерапевтів для роботи на найтонших і найглибших рівнях особистості. Якісне навчання психології є необхідною основою для досягнення клієнтом та психотерапевтом обумовлених результатів.

Відповідно до вимог Європейської Асоціації Психотерапевтів, фахівець повинен мати академічну освіту з психології або схожої гуманітарної дисципліни та обов’язкову спеціалізацію в одному із визнаних напрямків психотерапії.

Вища психологічна освіта дає необхідну базу — знання загальної психології, історії психології, вікової психології, соціальної психології та суміжних базових дисциплін. Спеціалізація – це навчання на недержавних курсах з психології, де психолог отримує знання всередині конкретного напряму психотерапії: його філософії, методів роботи, психотерапевтичних технік, діагностики та проходить обов’язкове особисте опрацювання в даному напрямку.

В ІТАіІП ми відповідально ставимося до процесу навчання психотерапевтів, дотримуючись кращих міжнародних стандартів. Усі наші освітні програми відповідають найвищим критеріям підготовки психотерапевтів. Наші викладачі є сертифікованими європейськими супервізорами та навчальними тренерами. Крім того, ми регулярно відвідуємо міжнародні конференції, де наші викладачі пропонують свої майстер-класи, запрошуємо фахівців з інших європейських країн для обміну досвідом та підвищення кваліфікації наших студентів.

Навчання психології у нас – це сертифікована освіта у двох напрямках психотерапії:

Інтегративна психотерапія з фокусом на взаємини Р. Ерскіна: сучасний, інноваційний, глибокий, безпечний та ефективний метод. Наш інститут надає єдине в Україні сертифіковане та офіційне навчання цьому методу IIPA-Міжнародної Інтегративної Психотерапевтичної Асоціації. Викладає перший на території СНД сертифікований інтегративний терапевт Наталія Спенсер.

Транзакційний аналіз – це класичний напрямок психотерапії Еріка Берна. Ми в ІТАіІП надаємо навчання за європейськими стандартами та вивіреною в Європейській Асоціації Транзакційного аналізу програмі. Викладають також навчальні сертифіковані транзактні аналітики та супервізори (PTSTA-P-EATA).

Навчання психології та психотерапії у Києві

 • Інтегративна психотерапія

Навчання Інтегративної психотерапії — це курс підвищення кваліфікації для дипломованих і вже практикуючих психологів, тривалістю 3-4 роки практичного навчання, обов’язкову особисту психотерапію та регулярні супервізії.

У процесі навчання кожен студент може укласти із супервізором контракт на європейську сертифікацію у методі Інтегративної психотерапії. Це означає вибір клієнтського випадку для захисту перед європейською комісією, супервізії, написання письмової роботи та підготовку до захисту клієнтського випадку. До кандидата висуваються вимоги щодо кількості годин навчання, особистої та групової терапії та роботи з клієнтами. Сертифікація проводиться згідно з вимогами Міжнародної асоціації інтегративної психотерапії.

 • Транзакційний аналіз

Навчання транзакційному аналізу в Києві — це чотирирічна програма, що включає обов’язковий вступний 101-й курс (2 дні) і три роки навчання психотерапії. На цей навчальний курс Ви можете прийти незалежно від того, є психологом чи ні. Знання та вміння, отримані на цьому курсі психології стануть у нагоді кожному і в звичайному житті.

Дипломовані психологи мають можливість укласти контракт на Європейську сертифікацію як транзакційний аналітик. Вимоги до кандидатів також визначені ЄАТА і включають години навчання в ТА та інших навчальних програмах, особисту та групову психотерапію, супервізії. Процедура сертифікації схожа на вищеописаний процес для інтегративної психотерапії – письмовий та усний іспит, захист клієнтського випадку.

ВАЖЛИВО

В Україні є не так багато сертифікованих фахівців у методі Транзакційного аналізу та лише декілька сертифікованих навчальних тренерів в Інтегративній психотерапії. Тому навчальні програми Транзакційного аналізу проходять раз на декілька років. Але завдяки онлайн-школі, почати навчання Інтегративному підходу з фокусом на взаємини можна почати в будь-який новий набір, який відбувається кожні два місяця.

Якщо Ви хочете здобути якісну європейську психотерапевтичну освіту у нас в ІТАіІП — Вам важливо залишити заявку на навчання заздалегідь, щоб ми могли повідомити Вас про найближчий набір.

Супервізії

Для будь-якого психолога чи психотерапевта важлива робота із супервізором.

Супервізії в психотерапії – це такий вид підтримки для фахівця, в якому набагато досвідченіший і спеціально навчений для цієї мети психотерапевт допомагає менш досвідченому колезі поглянути на свою роботу та клієнтський випадок з іншого боку, прояснити план лікування, розібратися у складній етичній чи терапевтичній ситуації.

Вас як клієнта може турбувати те, що психотерапевт виносить клієнтські випадки супервізію. Переживати про це не варто, тому що психотерапевт зі своїм супервізором має контракт на конфіденційність. Терапевт не називає справжнього імені, прізвища або будь-яких інших розпізнавальних даних клієнта.

У будь-якому напрямку психотерапії супервізія є необхідною частиною практики. Вона потрібна для того, щоб запобігти вигоранню психолога, вчасно помітити важливі та не очевидні аспекти в роботі, отримувати професійну підтримку та мати альтернативну або підтримуючу точку зору.

Супервізор у психотерапії – це не просто досвідченіший терапевт. Супервізорів готують додатково, оскільки це окреме навчання психотерапевта крім сертифікації методом. Тому супервізором не може бути кожен досвідчений психолог, навіть якщо він має понад 30 років досвіду практичної діяльності.

В ІТАіІП ми надаємо послуги супервізії для психотерапевтів. Супервізорами у нашому Інституті є сертифіковані психотерапевти Наталія Спенсер, Роксана Ящук, Наталія Мотріч, Анастасія Сухорукова та запрошені супервізори з Європи і Великобританії. 

Тривалість супервізії – так само як у терапевтичного сеансу – 50 хвилин. Але ви можете попросити більше часу за додатковою домовленістю.

У нашому інституті ви можете отримати три формати супервізійної підтримки:

Індивідуальна супервізія для психологів у Києві або онлайн з будь-якої точки світу. Це дуже глибокий формат роботи та аналізу вашої практики, де ви працюєте віч-на-віч із супервізором.

Супервізія психологів у малій групі – це формат роботи у групі з трьох – восьми осіб, які мають паралельних взаємин і працюють у одному методі психотерапії. Тривалість такого формату залежить від кількості людей у міні групі.

Супервізійно-теоретична група – це групова супервізія, на якій окремий час ми приділяємо вивченню та обговоренню останніх напрацювань у галузі психотерапії, а також важливих питань, що виникають під час практики психолога. Тривалість такої групи – 5 годин. Вона відбувається раз на місяць.

Супервізії в нашому інституті націлені на психологів, що практикують і навчаються, в методі Транзакційного аналізу та інтегративної психотерапії. Ви можете отримати унікальний досвід професійної підтримки, наповнений структурою та глибиною одночасно.

Підготовка до Європейської сертифікації на звання Транзакційного аналітика

Перше, що дуже важливо зрозуміти кожному психологу, який проходить навчання у методі Транзакційного аналізу, є те, що називати себе Транзакційним аналітиком можна лише пройшовши двоетапну Європейську сертифікацію. Ці два етапи включають складання двох іспитів — письмового і усного.

У нашому інституті ви можете отримати повний супровід у підготовці до європейської сертифікації.

Перш ніж ви приймете рішення стати Транзакційним аналітиком, вам варто знати про базові вимоги, а також необхідні етапи для підготовки складання іспиту.

Етапи підготовки:

Першим етапом є базове навчання – 101 курс «Основи Транзакційного аналізу». Це дводенна програма, яку ви можете пройти також в ІТАіІП. Після закінчення цього курсу ви отримуєте перший, необхідний для європейської сертифікації, документ про закінчення базового курсу.

Після того як ви пройшли базовий курс, у вас є можливість вибору напряму навчання Транзакційного аналізу. Навчання на тривалій програмі (3-4 роки) – це другий етап підготовки до складання іспиту на статус сертифікованого Транзакційного аналітика. Якщо ви вирішили сертифікуватися як психотерапевт – вам необхідно вибрати супервізора і викладача. Супервізором є сертифікований Транзакційний аналітик, який пройшов спеціалізовану підготовку щодо таких супервізій.

Третій етап – це заява про себе як про кандидата на звання СТА у середовищі Транзакційних аналітиків та підписання Контракту. Після того, як ви вибрали собі супервізора, ви підписуєте з ним Контракт, який складається у трьох примірниках і відправляється до Європейської (EATA) або Міжнародної Асоціації Транзакційного Аналізу (ITAA). Асоціація підписує контракт зі свого боку, потім його підписують супервізори. Перший – це ваш супервізор, і другий – це той фахівець, який супервізує вашого супервізора. Це необхідно для того, щоб було максимально об’єктивне бачення якості написаної вами роботи.

Четвертий етап – це написання письмової роботи. З цього моменту починається безпосередня підготовка до складання іспиту, і ви з гордістю носите звання trainee for CTA, або кандидат на звання Транзакційного аналітика в обраній області (наприклад, психотерапії). Це саме собою означає вже чимало.

Для написання роботи ви, разом із супервізором, вибираєте клієнтський випадок. Важливо врахувати, що написання роботи має бути узгодженим із клієнтом, якого ви оберете. Існує певна схема письмової частини екзамену на СТА, яку Ви отримуєте для написання. На кожному етапі ви надсилаєте вашу роботу супервізору і він коригує, допомагає розгорнути та доповнити ваші думки так, щоб це вписувалося у високі стандарти міжнародної сертифікації. Після затвердження письмової роботи вона звіряється з другим супервізором і вирушає на оцінку в обрану вами споконвічно материнську організацію.

На останньому етапі – якщо ви успішно набираєте потрібну кількість балів на письмовому іспиті – ви допускаєтеся до складання усного. Тут вам доведеться знову вибрати три клієнтських випадки. І за окремою схемою усно захистити свою роботу та довести, що те, що ви робили – це психотерапія. І головне, що вона від А до Я проходила в руслі Транзакційного аналізу. Для складання цієї частини іспиту Ви можете обрати або поїхати до країни, яка у відповідному році приймає сертифікацію, або скласти іспит онлайн.

В ІТАіІП ви гарантовано отримаєте високу якість підготовки до сертифікаційного іспиту, якісну професійну та моральну підтримку та зростатимете як фахівець європейського рівня!

ВАЖЛИВО

Важливо розуміти, що кандидату на звання Транзакційного аналітика необхідно мати вищу психологічну, медичну чи психотерапевтичну освіту. Це є обов’язковою умовою, яка гарантує компетентність спеціаліста та захищає репутацію Асоціації.

Існує також низка вимог, що висуваються Асоціацією до майбутнього Транзакційного аналітика:

 • 750 годин роботи з клієнтом, їх 500 годин роботи у методі Транзакційного аналізу;
 • 600 годин професійної освіти, з них 300 годин навчання трансактному аналізу у сертифікованого ТА аналітика за затвердженою ЄАТА програмою;
 • Не менше 150 годин супервізії, 75 з них це супервізії у Транзакційних аналітиків, що мають звання PTSTA і TSTA;
 • 40 годин із 75 мають бути проведені зі своїм головним супервізором, з яким ви підписали контракт;
 • 500 годин додаткового професійного розвитку (згідно з вимогами національної асоціації та законодавства вашої країни) можуть бути в інших напрямках психотерапії.

Психологічне консультування

Консультація психолога в Києві

Крім якісної європейської освіти у двох напрямках психотерапії, ІТАіІП також надає психологічне консультування у Києві та онлайн. Наші психологи – це дипломовані фахівці, які пройшли або проходять навчання Транзакційному аналізу та Інтегративної психотерапії.

Консультація психолога — це відмінне рішення для тих, хто зіткнувся із непростою життєвою ситуацією. На консультації спеціаліст допомагає Вам зняти емоційну напругу, подивитися на ситуацію з різних боків, знайти кілька варіантів вирішення проблеми. На відміну від психотерапії, консультування передбачає не більше 10 зустрічей.

Запити на консультацію

10 зустрічей більш ніж достатньо для вирішення низки життєвих питань. Ви можете звернутися до наших психологів або отримати консультацію психолога онлайн, якщо зіткнулися з наступними проблемами:

 • складнощі у спілкуванні з партнером у взаєминахвідносинах;
 • проблеми з дітьми та підлітками;
 • сильний стрес та втома;
 • необхідність ухвалити важливе рішення;
 • Ви хочете навчитися піклуватися про себе та відстоювати свої межі;
 • Ви хочете розібратися з причинами неуспішності у сфері життя;
 • низька самооцінка та невпевненість у собі;
 • переживання горя та втрати;
 • особистісну кризу.

Формати консультування

Ми в ІТАіІП прагнемо надавати психологічні послуги найвищої якості та у зручному для Вас форматі. Тому ми запрошуємо Вас на консультацію психолога у двох форматах:

 • Допомога психолога в Києві очно – це найкращий формат роботи, де Ви можете особисто познайомитися з Вашим психологом та спілкуватися в спеціально обладнаному кабінеті, з гарною звукоізоляцією. У такому форматі психолог може краще налаштуватися на Вас;
 • онлайн консультація психолога – це ідеальний формат для тих, хто живе не в Києві, але хоче отримати консультацію найкращої якості від компетентних фахівців нашого психологічного центру. Ми будемо раді допомогти за допомогою роботи в Скайпі або будь-якому зручному для Вас месенджері.

Крім того, консультації можуть проходити індивідуально для пар або для дітей з батьками. Наші сімейні психологи будуть раді допомогти Вам налагодити сімейне життя.

Психологічне консультування працює з тим, що відбувається у Вашому житті на рівні “тут і зараз”, не торкаючись Вашого минулого досвіду, батьківської родини. Більш глибоке опрацювання можливе в психотерапії.

Також Ви можете вивчити презентації наших фахівців та самостійно підібрати собі психолога у Києві або для роботи у скайпі. У такому разі Ви можете записатися прямо до нього.

Психотерапія

Глибинна психотерапія

Спеціалізацією нашого Інституту є якісна та глибинна психотерапія у методах Інтегративної психотерапії та Транзакційного аналізу. На відміну від психологічних консультацій, психотерапія — процес набагато складніший і глибший. Але й результати вона дає стійкіші.

Психологічне консультування відрізняється від терапії тривалістю, глибиною та самим процесом. Психотерапія працює з тим, що завдає Вам дискомфорту протягом тривалого часу. На відміну від консультування, яке спрямоване на вирішення проблеми, що виникла у Вашому житті зараз, психотерапія працює з Вашим минулим досвідом як причиною того, що відбувається сьогодні.

Психотерапія допомагає успішно справлятися з такими проблемами:

 • Депресії та субдепресивні стани;
 • Тривога та тривожний розлад особистості;
 • Тривалий період соціальної ізоляції та відсутність взаєминвідносин;
 • Нездатність довго утримуватися у взаєминахвідносинах;
 • Страхи та фобії;
 • Відчуття внутрішнього хаосу;
 • Невміння дбати про себе, психосоматичні захворювання;
 • Відчуття неповноцінності та незначущості;
 • Складнощі з довірою та зближенням з людьми;
 • Догляд, ізоляція;
 • Травматичний досвід; досвід насильства;
 • Тривалі нерозв’язні проблеми у різних сферах життя;
 • Відчуття замкненого кола у життєвих ситуаціях та стосунках.
 • Як бачите, сфера роботи психотерапевта набагато глибша. Терапія охоплює різні сфери життя і дозволяє працювати з таким досвідом, який недоступний лише на рівні бесіди.

Психотерапія в ІТАіІП це робота одночасно на кількох рівнях. Природньо, ми допомагаємо змінювати негативні установки про себе, світ, людей та стосунки. Так відбувається робота лише на рівні мислення. Також ми обов’язково працюємо з почуттями та емоціями, адже клієнта призводить до психолога ще й складний емоційний стан. Робота з почуттями неможлива без контакту клієнта зі своїми тілесними переживаннями. Тому наші психотерапевти обов’язково використовують тілесну терапію. Ще одним компонентом психотерапії є модифікація поведінки. Поліпшення контакту на трьох попередніх рівнях обов’язково призводить до того, що ви отримуєте нові стратегії реагування.

Звісно, краще проходити психотерапію очно. Для цього ми запрошуємо Вас до затишних та безпечних кабінетів нашого центру. Але якщо з якихось причин ви не можете приїхати особисто — наші фахівці із задоволенням нададуть вам психологічні послуги онлайн. 

Ми пропонуємо три види психотерапевтичних послуг:

 • Індивідуальна психотерапія
 • Сімейна психотерапія
 • Дитячий/підлітковий психотерапевт

Наші спеціалісти, яких ми із задоволенням допоможемо Вам обрати, будуть раді допомогти вам у покращенні якості Вашого життя.

Home
Account
Cart
Search

Напишіть нам

через зручний для Вас канал комунікації

Адреса інституту: Київ, вул. Оболонська, 29, офіс 101.

info.itaip@gmail.com