Зараз навколо нас дуже багато інформації. І ми все сильніше відчуваємо потребу, голод у стосунках.
Це природно, бо голод у стосунках один із основних для людей.
В різних напрямках психотерапії з’являються школи, які орієнтовані на стосунки. Наприклад, психоаналіз, школи транзактного аналізу та в інших напрямах психотерапевти все більше розглядають стосунки як найважливіший чинник впливу на психіку.
Цікаво що в психотерапевтичному процесі орієнтованому на взаємини є не тільки клієнт зі своїми процесами, а й інша людина, психотерапевт. І між людьми відбувається взаємодія, вибудовуються відносини, які є дуже важливими для процесу психотерапії.
Чому ж стосунки такі важливі?
За природою наш мозок соціальний, ми відчуваємо потяг до інших та важливість присутності іншого. Людина саме так і вижила, як вид. Ми народжуємось з потребою у стосунках і без цього існувати не можемо.
Тому в інтегративній психотерапії ми багато говоримо про відносини, контакт із собою, із світом та іншими людьми.
Р. Ерскін, засновник методу, поєднав афективний, когнітивний, поведінковий, фізіологічний та системний підхід. Інтегративна психотерапія враховує багато поглядів на функціонування людини – психодинамічний, клієнт-центрований, біхевіористський, сімейна терапія, гештальт-терапія, транзактний аналіз.
Інтегративна психотерапія – це глибинна психотерапія, яка торкається всіх сфер життя людини. Також важливе значення має побудова міжособистісного контакту та посилення внутрішнього контакту людини з собою.
Якщо ви вже вивчали якийсь напрямок психотерапії, ви можете знайти схожі ідеї в інтегративної психотерапії.
А якщо є відчуття, ніби чогось не вистачає, то в інтегративній психотерапії можна це знайти і поєднати.
Спеціалісти, які практикують інтегративну психотерапію, дуже тепло відгукуються про метод. Для тих,хто знаходиться в процесі вибору, важливо прислухатися до себе – що вам відгукується як людині та як фахівцю. 💪
Наталія Мотрич
Чим інтегративна психотерапія унікальна?
Для мене інтегративний метод – це глибинне зцілення в контакті.
Чому важливий контакт? Тому, що саме через контакт, через стосунки, дитина вчиться будувати стосунки, відчувати свої потреби, мріяти, радіти, боятися. Саме через контакт дитина розуміє, яка вона, який цей світ, які інші люди.
Почуття приналежності, емпатія, співчуття, – все, що стосується людини у всіх сферах життя, все формується через міжособистісний контакт. І в психотерапії ми працюємо з порушеннями контакту, ми досліджуємо хто я є і що я роблю в цьому світі з цими людьми.
Моя задача як інтегративного психотерапевта – налагоджувати зцілюючий контакт. Зцілюючий контакт – це коли ми в стосунках із своїм клієнтом задовольняємо ті дефіцити, які не були задоволені на різних стадіях розвитку. Ми даємо визнання його досвіду, ми вчимося його бачити, чути. Ми надаємо цінність тому, як клієнт навчився виживати. Ми визнаємо його почуття, думки, ідеї. Надаємо значимість тому, як він проявляється тут, з нами, в контакті.
Саме бажання осягнути, зрозуміти, торкнутися зцілюючого контакту і привело мене в інтегративний метод.
Якщо ви вже практикуєте інтегративний метод, поділіться, що унікального для вас в цьому методі.
Якщо ви тільки робите вибір методу психотерапії – буду рада розповісти вам більше.
Наталія Мотрич, сертифікований психотерапевт у методах Транзактний Аналіз та Інтегративна психотерапія (СТА, CIIP), попередній тренер і супервізор